چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

0

#روانشناسی_1

چگونه برای کنکور درس بخوانیم ؟ سؤال بسیاری از دانش آموزان است.در این مقاله به ذکر نکاتی درباره ی این سؤال که چگونه برای کنکور درس بخوانیم ؟ می پردازیم.

برای موفقیت در آزمون کنکور باید نکات مهمی را رعایت کرد.در واقع شیوه مطالعه متفاوت از دوران دبیرستان می باشد.در وهله اول باید شرایط مطالعه را کاملا فراهم کنید اعم از محیط مطالعه نور مطالعه و میز مطالعه

توضیحات ضروری درباره شرایط مطالعه

1- #محیط_مطالعه:
این مکان باید دور از عوامل مزاحم باشد اما اگر محیط مطالعه در سکوت مطلق باشد خود باعث حواس پرتی و عدم تمرکز ذهن می شود.

2- #نور_مطالعه:
نور هرچه از منبع طبیعی باشد بهتر است به همین منظور اگر پنجره ای در اتاق مطالعه باشد بهتر است صندلی خود را کنار آن قرار دهید البته اگر عوامل مزاحم در بیرون از پنجره تمرکز حواسشما را به هم نزند.اما در صورتی که از نور مصنوعی مثل چراغ قوه استفاده می کنید باید نور از پشت شانه ی مخالف دستی است که با آن می نویسید بتابد.

3- #میز_مطالعه:
میز مطالعه باید طوری باشد که فاصله سطح صندلی و لبه ی میز حدودا ۲۰ سانت باشد و صندلی طوری تنظیم شود که وقتی روی آن می نشینیم نشیمنگاه موازی سطح زمین قرار بگیرد و کف پاها روی زمین قرار بگیرد.

4- #شیوه_مطالعه:
یکی از نکات اساسی که اگر آن را رعایت کنید مسلما نسبت به داوطلبان دیگر به پیشرفت چشم گیری دست خواهید یافت و به موفقیت نزدیک تر می شوید و به عبارت ساده تر شما را نسبت به سایر داوطلبان متمایز می کند آموزش تندخوانی و استفاده از روش های تقویت حافظه و راه های افزایش تمرکز می باشد.

5_ #تند_خوانی
در واقع چون زمان برای داوطلبین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد در صورتی که با روش های تند خوانی آشنا باشید و روش صحیح مطالعه را بدانید قادر خواهید بود هم اطلاعات بیشتری در ذهن خود جای دهید و هم مدیریت زمان بهتری داشته باشید.همچنین می توانید به سایت تست تندخوانی مراجعه کرده و از وضعیت تند خوانی خودتان آگاه شوید.

#با_5_کلاه_تفکر_مشکلات_را_شکلات_کنید

Leave A Reply

Your email address will not be published.